ΩΡΑΡΙΟ Σ.Α.Ε.Κ.

Πρόγραμμα Μαθημάτων

Μετά από τις ειδικές ρυθμίσεις που προβλέπονται στο νέο νόμο 5128/2024 που ψηφίστηκε πρόσφατα για την «Ψηφιακή Εκπαιδευτική Πύλη και το Ψηφιακό Φροντιστήριο, επαγγελματικός προσανατολισμός στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, μέτρα στήριξης του εκπαιδευτικού συστήματος στις απομακρυσμένες περιοχές και λοιπές ρυθμίσεις του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού», ανοίγει ο δρόμος για τις εξετάσεις πιστοποίησης αποφοίτων Σ.Α.Ε.Κ. (πρ. Ι.Ε.Κ.) και Σ.Ε.Κ.

Από τις 11 Σεπτεμβρίου έως και τις 13 Οκτωβρίου 2024, ο Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. θα υποδέχεται με απλοποιημένη διαδικασία, ηλεκτρονικά εδώ τις αιτήσεις και τα δικαιολογητικά των υποψηφίων για τις Εξετάσεις Πιστοποίησης Σχολών Ανώτερης Επαγγελματικής Κατάρτισης (πρ. Ι.Ε.Κ.) και Σχολών Επαγγελματικής Κατάρτισης Σ.Ε.Κ.

Περισσότερες πληροφορίες στον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π., στην διεύθυνση: