Ημέρα «Καριέρας» στον τουριστικό τομέα πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στο σχολικό συγκρότημα «ΦΥΤΟΚΟΥ» και την Δημόσια ΣΑΕΚ Βόλου. Οι καταρτιζόμενοι ήρθαν σε επαφή με έναν από τους μεγαλύτερους τουριστικούς ομίλους επιχειρήσεων με περισσότερα από 120 ξενοδοχειακά συγκροτήματα και περισσότερους από 3 εκατομήρια πελάτες σε όλο τον κόσμο. Ενημερώθηκαν για τις δραστηριότητές του Ομίλου, τα νέα δεδομένα της τουριστικής βιομηχανίας, πήραν απαντήσεις σε θέματα επαγγελματικής αποκατάστασης που τους απασχολούν και έλαβαν την πρόσθεση και το ενδιαφέρον του ομίλου για την πρόσληψη όλων των καταρτιζομένων με άριστες συνθήκες είτε ως πρακτικά ασκούμενους είτε ως εργαζόμενους.